Labdien, mani sauc Zane!
Ja arī Jūs, tāpat kā mani, iedvesmo viss dabiskais, tad esat nonācis īstajā vietā. Laipni lūdzu!
Katra cilvēka dzīvē pienāk laiks, kad sākt aizdomāties par savu un savas ģimenes veselību. Viens pārcieš smagu slimību, cits atgriežas ar svaigu redzējumu no Indijas, citiem tāpat kā man šis brīdis pienāk pēc bērnu piedzimšanas. Un tad izrādās, ka ļoti svarīgi ir izvēlēties, ko ēdam, ko dzeram, ar ko mazgājam matus, ko smērējam uz ādas un ar kādiem līdzekļiem cenšamies ārstēties.
Jebkura auga enerģija ir ēteriskā eļļa, smaržīga un gaisīgas viela, kas aizsargā augu no izžūšanas un baktērijām. Zinātniski ir pierādīts, ka ēteriskās eļļas ārstē gan cilvēka miesu, gan garu. Ļaujieties piedzīvojumam!
Kas ir aromterapija?
Aromaterapija ir zināšanu kopums par dabīgo, tīro ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka fizisko un psihisko veselības stāvokli. Pareizi tās pielietojot, tiek uzlabota pašsajūta, veidojot harmonisku līdzsvaru starp cilvēka ķermeni un garu.
Aromaterapija ir slimību profilakses un ārstēšanas metode, izmantojot ēterisko eļļu saturošus augus un no tiem iegūtos produktus. Aromterapija nevar pilnībā aizstāt klasisko medicīnu, taču tā palīdz saudzīgi rūpēties par savu veselību, iedarbojoties uz slimību cēloņiem, nevis sekām.
Lietojot ēteriskās eļļas, netiek pilnībā aizmirsts par aptieku vai ārsta apmeklējumu, taču, ja vieglu saslimšanu gadījumos (iesnas, saaukstēšanās u.c.), medikamentu lietošanu varam pilnībā vai kaut daļēji aizstāt ar eļļām, tad esam spēruši nozīmīgu soli sava organisma saudzēšanā un atveseļošanā.
Nav tāda stāvokļa, kad nevarētu papildus izmantot ēteriskās eļļas, jo tās spēcina organismu. Pareizi izvēlētas ēteriskās eļļas iedarbojas nomierinoši vai stimulējoši. Tās spēj dziedināt un stimulē organisma aizsargspējas un imunitāti.
Aromaterapija ir viena no visvecākajām holistiskās (vispārējās) dziedniecības metodēm. Starp citu, pirmo reizi terminu “aromterapija” minēja franču kīmiķis Rene – Maurice Gattefosse, kurš tiek dēvēts par “aromterapijas tēvu”, 1907. gadā nozīmēja smaržu izmantošanu ārtsniecībā kā zāles.