Depresija

Raksts tapis sadarbībā ar Facebook lapu “Ēteriskās eļļas dziedniecībā“*

Depresija ir ļoti izplatīts stāvoklis. Visdrīzāk, liela daļa mums apkārtējo cilvēku šim stāvoklim ļaujas ikdienā.

Taču depresija, lai gan mēdz būt lipīga, neuzrodas kaut kur no ārpasaules. Gan to, gan laimes sajūtu spēj radīt katrs sev pats.

Nedomājiet, ka tas ir viegli. Lai nonāktu depresijā, ir nepieciešama zināma piepūle. Piemēram, uz savu dzīvi jāraugās no viena īpaša skatupunkta, aizmirstot visas iepriekšējās veiksmes un sasniegumus. Ar savu iekšējo “es” jāsarunājas noteiktā tonī un jāiedomājas tikai vissliktākais nākotnes scenārijs. Ja šo recepti papildina ar dzīves nomāktu draugu kompāniju, tumšām telpām, nepilnvērtīgu pārtiku un pārmērīgu alkohola patēriņu, depresija ir garantēta! Ja sasniegt šo stāvokli vingrinās pietiekami bieži, ar laiku tajā nokļūt nemaz nav tik grūti. Mēs paši to zinām.

Taču, ja depresīva stāvokļa sasniegšana tomēr nav mērķis, no tā var izkļūt gan rīkojoties pretēji iepriekš minētajam, gan ar psihoterapeita, gan arī ar ēterisko eļļu palīdzību. Vislabāk šīs visas metodes kombinēt.

Kā tas darbojas? Ēterisko eļļu smarža tiek nogādāta smadzenēm, kuras atbild par atmiņām un emocijām, tāpēc viegli spēj pārslēgt mūsu emocionālo stāvokli.

Lielisks stimulējošs antidepresants ir bergamotes (30790805) eļļa. Tā pazemina trauksmes reakciju un rada prieku, svaigumu un enerģiju, uzlabojot asins cirkulāciju. Arī citi citrusu aromāti vairos optimismu.

Pētījumos ar depresijas pacientiem pierādīts, ka lavandas (30110805) un bergamotes eļļu maisījumam piemīt relaksējoša iedarbība.

Ieberzējiet plaukstās pāris pilienus bergamotes eļļas un lēnām ieelpojiet to caur muti un degunu. Var iemasēt arī pēdās.

Lai mazinātu stresu un uzlabotu miegu, difūzējiet lavandas eļļu guļamistabā. Līdzīgu efektu var panākt, iemasējot eļļas pilienu aiz ausīm.

Arī kumelīte (30800001) ir viens no ārstniecības augiem relaksācijai. Plaši izmanto to kā tēju, tinktūru vai ēterisko eļļu. Ieelpojiet līdzīgi kā lavandu vai bergamoti.

Mediķi noskaidrojuši, ka arī īlangīlanga (30240001) ēteriskā eļļa palīdz novērst depresiju un tādas negatīvās emocijas kā dusmas, zemu pašcieņu un pat greizsirdību. Difūzējiet telpā vai iemasējiet to ādā!


Jā! Vēlos iegādāties ēteriskās eļļas tūlīt!

Noskaidrot, kā iepirkties izdevīgi


* Tūkstošiem izārstēšanās gadījumi, zinātniskie pētījumi un pasaules klīniku pieredze rāda, ka ēterisko eļļu lietošana profilaksei un ārstēšanā ir efektīva un droša, ievērojot noteiktās devas un izvēloties terapeitiskās klases ēteriskās eļļas. Tās neizraisa kaitīgas blakusparādības, pasargājot organismu no papildu medikamentozas slodzes un intoksikācijas. Vienlaikus ir jāsaprot, ka šajā lapā sniegtā informācija neaizvieto profesionāla mediķa uzstādīto diagnozi vai noteikto ārstēšanu. Mēs neesam ārsti un tāpēc mūsu ieteikumiem ir vien konsultatīvs raksturs. Mēs nevaram garantēt, ka tieši šis būs piemērotākais atveseļošanās veids Jūsu konkrētajā situācijā. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, ja esat saskārušies ar jebkādām veselības problēmām!