Krustnagliņa (Clove)

Pasaulē lielākais krustnagliņu (Eugenia caryophyllata) ražotājs ir eksotiskā Zanzibāras sala, kam seko Indonēzija un Madagaskara. Pateicoties aromātam un spējai saglabāt mutes veselību, krustnagliņas koka ziedpumpurus plaši izmanto stomatoloģijas preparātos, saldumos un košļājamās gumijas ražošanā. Savukārt sastāvā esošais ķīmiskais savienojums eugenols padara to par stimulējošu un uzmundrinošu ēterisko eļļu, kas palīdz uzturēt veselīgu asinsriti un sirdi.

Vienlaikus krustnagliņa ir spēcīgs antioksidants, lai atbrīvotos no brīvajiem radikāļiem un uzturētu kārtībā mūsu imūnsistēmu. Šajā ziņā tā ir pat 30 reižu spēcīgāka par mellenēm.

Zinātniskie pētījumi pierāda krustnagliņas spēju iznīdēt tādu baktēriju kā zeltainais stafilokoks, kas ir pie vainas angīnas vai piņņu gadījumā.

Krustnagliņa uzlabos Jūsu pamatēdiena vai deserta garšu. Viens tās piliens nomierinās sāpošus zobus un smaganas. Palīdz arī gremošanas traucējumu novēršanai.

 

Pielietojums 

  • Mutes veselībai pievienojiet 1 pilienu savai zobu pastai
  • Iekaisušu smaganu un zobu nomierināšanai uzziediet 1 pilienu uz smaganām* (neatšķaidītu pa tiešo uz zoba ne!)
  • Lai dziedētu iekaisušu rīkli, uzpiliniet 1 pilienu uz pirksta, tad ieziediet mēles sakni*
  • Imunitātei, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas veselībai lietojiet 1 pilienus iekšķīgi* ar veģetāro kapsulu. Sevišķi ieteicams ziemā.

*Attiecas tikai uz pārbauditu un uzticamu ražotāju produktiem, piemēram, amerikāņu doTERRA.

 

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu vai citu bāzes eļļu, lai mazinātu jebkādu ādas kairinājumu.

 

Brīdinājumi
Lai arī ir droša ārīgai un iekšķīgai lietošanai, tā var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.