Piparmētra (Peppermint)

Piparmētra (Peppermint)

Dzesējoša un stimulējoša eļļa. Piparmētra plaši tiek izmantota zobu pastās, košļājamās gumijās, mutes higiēnai. Piparmētra palīdz novērst vēdergraizes un labvēlīgi ietekmē elpošanas funkcijas. Piparmētru ēterisikajā eļļā ir augsts mentola saturs, un tā ir viena no visbiežāk pirktajām ēteriskajām eļļām.

Pielietojums

Pievieno pa 1 pilienam piparmētru un citronu ēterisko eļļu ūdenim, lai iegūtu atsvaidzinošu mutes skalojamo līdzekli.

Iemasē vēdera apvidū, uz pēdām vai iedzer 1 – 2 pilienus eļļas kapsulā, lai novērstu gremošanas un kuņģa darbības traucējumus.

Pievieno divas līdz trīs piles savam iecienītākajam smoothie kokteilim, lai iegūtu atsvaidzinošu garšu.

Lai iegūtu spēcīgu tonizētāju un uzlabotu koncentrēšanās spējas, uzpilina pa vienam pilienam uz plaukstas no katras eļļas (piparmētra, savvaļas apelsīns, vīraks) un ieelpo šo maisījumu .

Lieto astmas, gremošanas traucējumu, vemšanas, grēmu, palielinātas temperatūras, migrēnas, reiboņu, nelabuma gadījumos, zema asinspiediena, kuņģa spazmu, kairinātu zarnu sindroma, dzeltenās kaites, vēdersāpju, ceļojuma nelabuma, sliktas elpas, iesnu, galvassāpju, laringīta, karstuma viļņu, herpesvīrusa, nātrenes, iekaisumu, kairinājumu, izsitumu, nātru drudža, svīšanas (karstuma viļņi) un citos gadījumos.

Pievienojot 1-2 pilienus piparmētru eļļas bērnu šampūnam, pasargāsiet bērnus no utīm.

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī.

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai minimizētu jebkādu ādas kairinājumu.

Brīdinājumi
Var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai esat ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.