Raudene (Oregano)

Raudene (Oregano)

Pazīstama kā populāra ēdienu garšviela.  Raudene darbojas arī kā efektīvs dabīgais antibiotiķis, tā ir viena no spēcīgākajām ēteriskajām eļļām.

Jau gadsimtiem ilgi tā ir pielietota veselības stāvokļa uzlabošanai, jo ir pazīstama savu attīrošo un imunitāti paaugstinošo īpašību dēļ.

Raudenes ēteriskajai eļļai piemīt pretsāpju, antiseptiskas, pret vīrusu, baktericīdas, pretsēnīšu, pretparazītu, stimulējošas un tonizējošas īpašības. Raudenes sastāvā esošais karvakrols stimulē specifiskās “siltuma šoka olbaltumvielas”, kas ir mūsu organisma dabiskās pretiekaisuma aizsardzības daļa. Šī auga antioksidanti palēlina novecošanās procesus, aizsargā pret vēzi un  no vecuma radītiem redzes un dzirdes traucējumiem, novērš muskuļu deģenerāciju. Aplicējot uz ādas, raudenes ēteriskā eļļas ir jāatšķaida ar bāzes eļļu (piemēram, frakcionēto kokosriekstu eļļu), jo tā ir ļoti “karsta”. Lietojot iekšķīgi vienu pilienu dienā*, saglabāsiet veselīgu imūno sistēmu!


Pielietojums 

Lieto vienu pilienu dienā, lai saglabātu veselīgu imūno un respiratoro sistēmu. Raudene uztur arī veselīgu gremošanas sistēmu.

Vienu pilienu raudenes eļļas pievieno pie spageti mērces, picas mērcēm vai cepešiem.

Pievieno 10 pilienus uz 500 ml ūdens, lai pagatavotu virsmu tīrāmo līdzekli.

Lieto astmas, hroniska bronhīta, rejoša klepus, plaušu problēmu, kandidas sēnītes, kārpu, piņņu, hroniska reimatisma, kuņģa darbības traucējumu, herpju, pedikulozes, parazītu, vīrusu un urīnceļu infekcijas un citu bakteriālo infekciju gadījumos, tajā skaitā stafilakoka baktērijas augšanas apturēšanai. Lietojot neapdomīgi tīrā veidā, var arī izraisīt smagus apdegumus mutē.


Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī.

Iekšķīgai* lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai minimizētu jebkādu ādas kairinājumu.

Brīdinājumi
Var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.

* Attiecas tikai uz pārbaudītu un uzticamu ražotāju produktiem, piemēram, doTERRA.