Lavanda (Lavander)

Lavanda (Lavander)

Šī ir ļoti plaši pielietojama eļļa. Tai piemīt nomierinoša un atslābinoša iedarbība, tā palīdz viegli iemigt un mazina trauksmi.

Lavanda tiek izmantota jau gadsimtiem ilgi tās neatkārtojamā aromāta un neskaitāmo priekšrocību dēļ. Senie ēģiptieši un romieši lavandu izmantoja vannās, relaksācijai, kulinārijā un kā smaržas; tā tiek plaši izmantota kā nomierinošs un relaksējošs līdzeklis. Lavanda bieži tiek izmantota, lai samazinātu ādas nepilnības. Lai mazinātu stresu, to pievieno vannas ūdenim vai iemasē deniņos un kakla rajonā. Uzpilinot dažus pilienus ēterisko lavandas eļļu  spilvenam, gultasveļai vai iemasējot to pēdās, tiek veicināts kvalitatīvs nakts miegs. Sakarā ar lavandas daudzpusīgajām īpašībām, to uzskata par pirmās nepieciešamības eļļu, kurai vienmēr ir jābūt pa rokai.

Pielietojums

Uzpilina dažus pilienus lavandas ēteriskās eļļas uz spilvena, gultasveļas vai iemasē pēdās pirms gulētiešanas.

Nomierina ādas kairinājumus.

Atsvaidzina drēbju skapi, gultas matraci, auto vai gaisu, apstrādājot attiecīgās lietas ar izsmidzināmajā pudelē sagatavotu  ūdeni, kam pievienoti pāris pilieni lavandas eļļas.

Samazina satraukumu.

Izmanto ēdienu gatavošanā – marinādēs, desertos.

Palīdz pie alerģijām, apdegumiem, sausas ādas problēmām, sasprēgājušām lūpām aukstā laikā, menopauzes un PMC, bezmiega laikā. Piemērojama arī kukaiņu kodumu, koliku, cistīta, sausas galvas ādas, ausu sāpju, kakla un deguna infekciju, neregulāru menstruāciju, krampju, reimatisma, sastiepumu, nemiera, depresijas, uzbudināmības, vispārēja bezspēka, trīcēšanas, drebuļu, spazmatiska klepus, vējbaku, augoņu, zilumu, apdegumu, dermatīta, sausas ādas, sausās ekzēmas, herpes vīrusa, iekaisumu, niezes, ādas novecošanās, taukainas ādas, psoriāzes, saules apdegumu seku novēršanai, varikozu čūlu un citos gadījumos.

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī.

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai minimizētu jebkādu ādas kairinājumu. Skatiet papildus norādījumus.

Brīdinājumi
Var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.