Blaugznas

Blaugznas ir ļoti bieži sastopamas, un to veidošanos izraisa gan īpaša rauga sēnīte, gan dziedzeru darbības traucējumi, gan kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumi, gan vitamīnu nepietiekamība, gan kalcija, fosfora vai dzelzs trūkums uzturā, gan ilgstoši depresīvs stāvoklis un stress, gan arī nepareiza matu kopšana. Jā, pat pretblaugznu šampūns var izrādīties to izraisītājs! Bet principā tas viss ir dabisks process.

Dzeriet ūdeni, lai āda neizžūst. Jo īpaši ziemā! Atpūtieties.

Tā kā ēteriskajām eļļām piemīt pretvīrusu, antibakteriālās un pretsēnīšu īpašības, tās, tāpat kā kokosriekstu eļļa, var samazināt iekaisumu un cīnīties pret infekcijām. Izvēlieties, piemēram, lavandu, timiānu, citronzāli, raudeni, piparmētru vai tējas koka eļļu.

2015. gada pētījumā atklājās, ka citronzāles ēteriskās eļļas lietošana ievērojami samazināja blaugznas jau pēc 7 dienām un pēc 14 dienu ilgas lokālas lietošanas vēl vairāk nostiprināja šo rezultātu. Tāpēc droši pievienojiet 10 pilienus citronzāles ēteriskās eļļas savai šampūna vai kondicioniera pudelei!

Varat izveidot savu dabisko šampūnu, sajaucot 120 ml šķidrās Kastīlijas ziepes ar 120 ml ūdens, ½ tējkaroti glicerīna un ēteriskajām eļļām (pa 10 pilieniem citronzāles, lavandas, tējas koka un rozmarīna ēteriskās eļļas). Kā kondicionieri varat izmēģināt matu skalojamo līdzekli, kas pagatavots no ābolu sidra etiķa un ēteriskajām eļļām.

Ja vien tā ir terapeitiskās klases eļļa, varat to lietot iekšķīgi. Pievienojiet glāzei ūdens 1 – 2 pilienus raudenes eļļas, citronzāles un lavandas un izdzeriet!

 


 

 


* Tūkstošiem izārstēšanās gadījumi, zinātniskie pētījumi un pasaules klīniku pieredze rāda, ka ēterisko eļļu lietošana profilaksei un ārstēšanā ir efektīva un droša, ievērojot noteiktās devas un izvēloties terapeitiskās klases ēteriskās eļļas. Tās neizraisa kaitīgas blakusparādības, pasargājot organismu no papildu medikamentozas slodzes un intoksikācijas. Vienlaikus ir jāsaprot, ka šajā lapā sniegtā informācija neaizvieto profesionāla mediķa uzstādīto diagnozi vai noteikto ārstēšanu. Mēs neesam ārsti un tāpēc mūsu ieteikumiem ir vien konsultatīvs raksturs. Mēs nevaram garantēt, ka tieši šis būs piemērotākais atveseļošanās veids Jūsu konkrētajā situācijā. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, ja esat saskārušies ar jebkādām veselības problēmām!