Baziliks (Basil)

Garšaugu karaļa bazilika (Ocimum basilicum) lapas tiek izmantotas kā garšviela ne tikai Vidusjūras valstu virtuvēs. Tas jauki smaržo un uzlabo apetīti.

Kā dabisku pretiekaisuma, pretvīrusu un urīndzenošu līdzekli, antibiotiķi un diurētiķi šo piparmētras radinieku mēdz lietot Indijas ārstniecības praksēs.

Baziliks ir efektīvs pret zarnu nūjiņām un smaku neitralizēšanā. Pievienojiet kādu pilienu savai zobu pastai vai mutes skalotājam!

Tas mazina trauksmes sajūtu un spēj atslābināt sāpošus muskuļus, tāpēc iesakām pēc aktīvas sportošanas ieziest pāris pilienus eļļas attiecīgajā vietā. Palīdz ādai būt tīrai un veselīgai. Turklāt atbaida kukaiņus.

Un, protams, baziliku var izmantot ēdiena pagatavošanai, pievienojot svaigumu gaļai, makaroniem vai salātiem.

Starp citu, Itālijā baziliks esot mīlestības simbols. Uz palodzes esošs bazilika podiņš nozīmējot to, ka dāma nu ir gatava pieņemt savu kavalieri. Un tas savukārt ierodas ciemos ar bazilika zariņu…

 

Pielietojums

Lai strādājot būtu vieglāk koncentrēties, difūzējiet bazilika ēterisko eļļu savā darba telpā – labi saderēs kopā ar laimu, bergamoti un piparmētru

Kopā ar ģerānijas, goltjēras (wintergreen) un apelsīna ēteriskajām eļļām pielieto aromātiskai masāžai

Pievienojiet saviem iecienītajiem Vidusjūras ēdieniem

 

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma

Ārīgā lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai samazinātu jebkādu ādas kairinājumu.

 

Brīdinājumi
Var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai esat ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.