Ķīnas kanēlis (Cassia)

Ķīnas kanēlis jeb kasija (Cinnamomum cassia) ir mūžzaļs koks, parastā kanēļa radinieks. Ierindas pircējs bez speciālām zināšanām parasti tos nemaz neatšķir.

Kasijas miza ir viena no vecākajām garšvielām pasaulē. No šīs mizas arī iegūst ēterisko eļļu, kura minēta pat Vecajā Derībā, pateicoties savam saldenajam aromātam un nomierinošajām īpašībām.

Cita starpā to pielieto kā šokolādes aromatizētāju. Iespējams, arī tāpēc, ka tā ir saldāka par parasto kanēli.

 

Pielietojums 

Tas ir pretiekaisuma, antiseptisks un pretmikrobu līdzeklis. Uzlabo gremošanu, stimulē vielmaiņu un novērš liekā svara veidošanos. Normalizē menstruālo ciklu. Uzlabo ādas šūnu asinsriti un tādējādi stiprina matus. Dabiski ārstē diabētu, samazinot cukura līmeni asinīs.

Lai gan caureja ir organisma dabiska reakcija pret toksīniem, ne vienmēr varam tai ļaut izpausties. Kasijas ēteriskā eļļa ir lielisks pretcaurejas līdzeklis, turklāt bez nevēlamām blakusparādībām.

Izmanto pie saaukstēšanās, drudža, depresijas, nelabuma, artrīta un stresa izraisītām kaitēm.

1) Imūnsistēmas stiprināšanai lietojiet 1 – 2 pilienus iekšķīgi* ar veģetāro kapsulu. Sevišķi ieteicams ziemā.

2) Ūdens glāzei pievienojot pa pilienam Ķīnas kanēļa un citrona ēteriskās eļļas, iegūsiet garšīgu un veselīgu dzērienu. Tas arī stiprinās sirdi un uzlabos gremošanu.

3) Kasiju kā garšvielu varat pievienot dažādiem ēdieniem, pīrāgiem un maizei. Pamēģiniet no rīta piešaut klāt auzu putrai!

4) Kanēļa aromāts uzlabo noskaņojumu, tāpēc tā ir viena no ēteriskajām eļļām, ko esmu iecienījusi difūzēšanai telpā. Īpaši jauki, pāris pilieniem šās eļļas piejaucot klāt 3 – 4 pilienus apelsīna ēteriskās eļļas.

5) Pagatavojot mājas apstākļos cukura skrubi, iesaku tam pievienot šo aromātu, kā arī ingvera ēterisko eļļu.

6) Sajaucot kasiju ar bāzes eļļu un iemasējot ādā, Jūsu masāža būs aromātiska un sildoša.

7) Varat izšķīdināt bāzes eļļā (piemēram, kokosriekstu frakcionētajā) vai krējumā un pievienot vannai.

8) Pētījumi liecina, ka kasijas ēteriskā eļļa ir dabisks un efektīvs moskītu atbaidītājs.

*Attiecas tikai uz uzticamu ražotāju produktiem, piemēram, doTERRA.

 

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī.

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu uz 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai minimizētu jebkādu ādas kairinājumu.

 

Brīdinājumi
Lai arī ir droša ārīgai un iekšķīgai lietošanai, tā var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās. Tāpat kā lavanda vai citronzāle, Ķīnas kanēlis satur kumarīnu, tāpēc to neiesaka lietot cilvēkiem ar pazeminātu asins recēšanas spēju.