Tējas koks (Melaleuca)

Tējas koks (Melaleuca)

Melaleuca vai tējas kokam piemīt spēcīga antibakteriāla un antiseptiska iedarbība. Tas ir sens Austrālijas aborigēnu ārstniecības līdzeklis. Ar tējas koka lapām viņi berzēja bišu dzēlienu vietas, nobrāzumus un apdegumus, bet samaltas lapas uzklāja uz ievainojumiem.

Tējas koka ēteriskā eļļa sastāv no vairāk nekā 92 dažādiem komponentiem, un tai ir neskaitāmi pielietojumi. Tējas koks vislabāk pazīstams ar tā attīrošajām īpašībām. To var izmantot, lai attīrītu ādu un nagus, uzlabotu sejas krāsu. Norijot tējas koks veicina veselīgas imūnsistēmas funkciju. Tējas koka eļļu var lietot kā virsmu attīrošu līdzekli visā mājā. Tas arī attīra un atsvaidzina gaisu.

Pielietojums

Ādas kairinājumu gadījumā: lieto 1 – 2 pilienus tējas koka ēteriskās eļļas uz cietušajiem reģioniem.

Pievieno 1 – 2 pilienus ūdenim, citrusaugļu dzērienam vai kapsulās, lai uzturētu veselīgu imūnsistēmu.

Pievieno 1 – 2 pilienus sejas tīrītājam vai iemasē ādā pēc skūšanās.

Uzpilina uz roku un kāju nagiem pēc dušas, lai attīrītu un uzlabotu to veselību.

Pievieno dažus pilienus izsmidzinātāja pudelē ar ūdeni un lieto uz virsmām, lai aizsargātu no apkārtējās vides draudiem.

Lietošanas norādījumi

Difūzija: trīs līdz četri pilieni Jūsu izvēlētajā difūzerī.

Iekšķīgai lietošanai: atšķaida vienu pilienu 100 ml šķidruma.

Lokāla lietošana: lietot vienu līdz divus pilienus apstrādājamā zonā. Atšķaida ar frakcionētu kokosriekstu eļļu, lai minimizētu jebkādu ādas kairinājumu.

Brīdinājumi
Var izraisīt ādas kairinājumu. Glabāt bērniem nepieejamā vietā. Ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti vai ārsta aprūpē, konsultējieties ar speciālistu. Jāizvairās no kontakta ar acīm, ausīs un paaugstināta riska zonās.