Izplatītākās kļūdas ēterisko eļļu izvēlē

Pašreiz tirgū var iegādāties ārkārtīgi daudz ēterisko eļļu, taču, diemžēl, ne katru no tām var saukt par kvalitatīvu terapeitisko ēterisko eļļu. No tām aptuveni 75% ir falsificētas un nekvalitatīvas!

Uz mūsu planētas nav nemaz tāda izejvielu daudzuma, lai iegūtu tirgū piedāvāto ēterisko eļļu apjomu…

Ēterisko eļļu izvēles process

Terapeitiskās eļļas kvalitāti ietekmē gan ārējie vides faktori – kur augs tiek audzēts, kādā augsnē, vai tiek izmantots ķīmiskais mēslojums u.c., gan fiziskais faktors – kā un kad augi tiek novākti, ar kādas metodes palīdzību tiek iegūta eļļa, kāds ir eļļas pildīšanas process. Kompānijas, kas vēlas nodrošināt terapeitisko eļļu kvalitāti, pārbauda visas eļļas ar gāzu hromatogrāfa palīdzību.

Tāpat arī tiek izmantoti dažādi standarti. Piemēram, Francijas standartizācijas asociācija (AFNOR) – oficiāla standartizācijas organizācija, kas ir Starptautiskās Standartizācijas organizācijas (ISO) biedrs, ir noteikusi terapeitiskās klases ēterisko eļļu standartus. Šis standarts ir viens no stingrākajiem un izšķir patiesi terapeitiskas kvalitātes eļļas kvalitāti no nekvalitatīvām ķīmiskām eļļām.

Visbūtiskākā atšķirība starp terapeitiskās kvalitātes eļļām un sintētiskajām eļļām ir tā, ka pēdējām nepiemīt ēterisko eļļu enerģija un informācija pat tad, ja tās tiek iegūtas no dabiskām izejvielām un to smarža līdzinās dabiskajai.

Jo vairāk, jo labāk? Sākot lietot ēteriskās eļļas, vienmēr ir jāseko līdzi norādījumiem!

Ja Jūs tikko sākat lietot ēteriskās eļļas, atcerieties, ka tās ir ļoti spēcīgas, tādēļ ir jāsāk ar pavisam nelielu devu, kas atšķaidīta ar bāzes eļļu. Labāk mazāk, bet biežāk!

Ieteicamās devas pēc Dr. D. Hilla rekomendācijām:

Ārīgi pieaugušajiem 3 – 6 pilieni vienā devā. Maksimums 12 – 26 pilieni 24 h intervālā.

Ārīgi bērniem 1-2 pilieni vienā devā. Maksimums 3 – 12 pilieni 24 h intervālā.

Iekšķīgi* pieaugušajiem 2-4 pilieni vienā devā. Maksimums 12 – 24 pilieni 24 h intervālā.

Iekšķīgi* bērniem 1-2 pilieni vienā devā. Maksimums 3 – 12 pilieni 24 h intervālā.

*- attiecas tikai uz uzticamu ražotāju (piemēram, doTerra) ēteriskajām eļļām

Eļļu iegāde internetā caur starpniekiem

Gan Amazon, gan eBay var iegādāties līdzīgus produktus, taču atcerieties, ka tikai pa tiešo no ražotājiem iegādātās eļļas atbilst visaugstākajiem standartiem. Ja Jūs tās iegādājaties kaut kur citur, neviens nevar garantēt šo produktu kvalitāti, jo eļļas var būt falsificētas. Tāpat arī ražotāju noteikumi parasti neatļauj kādam tirgot tā produktus par zemāku cenu kā noteikts. Iegādājoties produktus tieši no ražotājiem, Jūs iegūstat kvalitāti, izdevīgus mēneša piedāvājumus un pievilcīgas cenas.