Ēteriskās eļļas svara regulēšanai

Ja cerat uz kādu brīnumrecepti, tad tādas, diemžēl, nav. Ēteriskās eļļas ir tikai viena daļa no kompleksa risinājuma, kurā ietilpst sabalansēts uzturs, fiziskās aktivitātes un vēl šis tas cits. Tomēr ēteriskās eļļas var efektīvi palīdzēt Jums atgūt slaidumu! 

Sāksim ar to, vai vismaz pusstundu dienā veltāt vingrošanai, nūjošanai vai vismaz dārza darbiem?

Ja tā ir, tad pāris ēterisko eļļu pilienu var palīdzēt regulēt cukura līmeni un vielmaiņu, mazināt nogurumu, novērst gremošanas problēmas, ārstēt iekaisumus un – kas nav mazsvarīgi diētas gadījumā – uzlabot garastāvokli un stiprināt motivāciju.

Vai zinājāt, ka sāta sajūta cilvēkam rodas nevis kuņģī, bet smadzenēs? Tās izkalkulē “normu”, ņemot vērā apēstās barības daudzumu un ožas receptoru uztverto smaržu apjomu. Šā iemesla dēļ cilvēkiem ar ožas traucējumiem ir lielākas iespējas tikt pie liekā svara.

Attiecīgi, palielinot aromātu signālu daudzumu, mēs varam apmānīt savas smadzenes, liekot tām nospriest, ka apēsts jau pietiekami.

Ja Jums pārēšanās mēdz izsaukt nemiera sajūtu, aromterapija noteikti palīdzēs. Patīkamie aromāti nomierinās nervu sistēmu daudz efektīvāk par cigareti.

Tātad, lai uzņemtu mazāk pārtikas…

pirms un pēc ēšanas ieelpojiet vaniļas, citrusu, zaļa ābola vai kanēļa aromātus! Vispirms veiciet 3 dziļas ieelpas ar vienu nāsi, tad atkārtojiet to ar otru.

Vakarpusē mūsu racionālā domāšana pārslēdzas uz emocionālo, un tā sekmē pārēšanos. Jau šovakar pamēģiniet pirms vieglām vakariņām ieelpot ēterisko eļļu aromātus! Tie ietekmēs to smadzeņu daļu, kas atbild par emocijām.

Ja vēlaties kūciņu vai šokolādi? Šajā brīdī no kabatas izņemiet ēteriskās eļļas pudelīti un izbaudiet aromātu!

Mans ēterisko eļļu top 3 šajā gadījumā izskatītos šādi:

#1 Kanēļa ēteriskā eļļa
Tā palīdzēs kontrolēt cukura līmeni asinīs, tātad būs vienkāršāk atteikties no kūciņas pēc pusdienām.

#2 Citrona ēteriskā eļļa
Svaigais citrona aromāts uzmundrina tikpat labi kā kafija, bet tāds citrusos esošs terpēns kā limonēns palīdz sašķelt organismā esošos taukus.
Visai līdzīgi ir ar bergamotes un greipfrūta ēteriskajām eļļām.

#3 Piparmētras ēteriskā eļļa
Tās spēcīgais aromāts no rīta iedarbojas gluži kā ožamais spirts paģībušajiem, turklāt samazina ēstgribu, novērš vēdera uzpūšanos un gremošanas traucējumus.

Kāpēc nevar iztikt ar vienu eļļu? Kā jau tas notiek ar visu, arī šeit pieradums mazina metodes efektivitāti.

Jūs varat droši pievienot ēteriskās eļļas savam ēdienam! Piemēram, pilienu citrona, bazilika vai ingvera iemaisiet 3 ēdamkarotēs augu eļļas, majonēzes vai krējuma un pievienojiet savām pusdienām – zupai, salātiem, desertiem…

Lai pēc šādas diētas būtu spēks nākamajai diētas dienai, ir jāizguļas. Jūsu miegu uzlabos lavanda. Tās aromāts palīdz arī tievēšanā.

Stāsta, ka aptaukošanos veicina arī pārāk daudz stresa, tāpēc šeit var noderēt muskatsalvija.

Savukārt ingvers mazinās kāri pēc saldumiem un novērsīs iekaisumu veidošanos zarnās, mazinās sāpes pēc treniņiem, kā arī uzlabos vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanos.

Visas šīs eļļas varat iemasēt ādā, iepriekš sajaucot ar kādu bāzes eļļu, piemēram, ar kokosriekstu frakcionēto eļļu. Ievērojiet, ka kanēļa ēteriskā eļļa ir kairinoša, tāpēc tā nu noteikti ir jāatšķaida.

Tās visas varat arī ieelpot pa taisno no pudelītes vai difuzēt telpā.

Novēlu Jums panākumus aromterapijas pielietošanā! Pēc tam, lūdzu, atrakstiet, kādus rezultātus sasniedzāt!