Kā tīrīt aromātu difūzeri

Aromātu difūzeris jeb izkliedētājs patiešām noder gan mājās, gan birojā. Atkarībā no pielietotās ēteriskās eļļas tas attīra mūsu ieelpojamo gaisu, atsvaidzina, nomierina satraukto prātu un veicina kvalitatīvu miegu. Mierīgs prāts savukārt pozitīvi ietekmē mūsu radošās spējas.

Lai šī ierīce ilgi kalpotu, to vajadzētu pa reizei arī iztīrīt. Pārāk ilgi traukā atstātas ēteriskās eļļas un ūdens nosēdumi bojā difūzeri un var radīt nepatīkamas aromātiskās sajūtas, ja, piemēram, tūlīt pēc kanēļa izmantosiet baziliku.

Kā pareizi to kopt? Ideāli būtu pēc katras lietošanas savu aromātu izkliedētāju iztīrīt un ļaut tam nožūt, pirms to atkal izmantojat. Ātrai tīrīšanai var ieteikt uz īsu brīdi difuzēt citrona ēterisko eļļu, jo tad būs vieglāk pirms izslaucīšanas iztīrīt visus atlikumus un ūdens atstātās līnijas. Ja difūzerā netiek izmantots ūdens, izskalojiet sprauslu ar krāna ūdeni un pēc tam to notīriet.

Pie regulāras lietošanas reizi mēnesī vajadzētu veikt dziļo tīrīšanu. Lai iztīrītu ultraskaņas difūzeri:

Izslēdziet savu difūzeri
Piepildiet ar tīru ūdeni trauku līdz pusei 
Pievienojiet ūdenim 10 pilienus etiķa
Ieslēdziet ierīci un ļaujiet etiķim difūzēties 3 – 5 minūtes 
Pilnībā iztīriet ūdens trauku
Iemērciet vates tamponu etiķī un nomazgājiet ūdens trauka malas, kā arī ultraskaņas miglas sprauslu
Izskalojiet ūdens trauku ar tīru ūdeni
Ar sausu drānu izslaukiet trauku un ļaujiet tam dabiskā veidā nožūt, pirms atkal to izmantojat

Vai ir laba doma katrā istabā izmantot citu difūzeri ar pilnīgi atšķirīgu aromātu? Protams! Lielākos birojos katrs pie sava galda var izmantot savu aromātu izkliedētāju!

Kvalitatīvas ierīces nemaz nav tik dārgas. Pārdesmit eiro, un tā jau ir Jūsu!