Ēteriskā eļļa Nr.1 itāļu pašpārliecinātībai

Redžo di Kalabrija – Itālijas “zābaka” pats purngals, kurā tikko paviesojos, pazīstams ne tikai ar seno vēsturi un izcilajiem skatiem. Piemēram, ar skatu uz Eiropas augstākā aktīvā vulkāna Etnas virsotni. Pašā Redžo pilsētā atradīsiet fantastisku promenādi starp pludmali un palmu aleju, ko dzejnieks Gabriēls D’Annunzio jau pirms gadiem simts nodēvējis par Itālijas skaistāko kilometru. Un vēl – šajā reģionā izaugot vislabākās bergamotes, kā to nešaubīgi apgalvo zinātāji. La bella Italia…

Bergamote ir pazīstama kā pašpārliecinātības ēteriskā eļļa – varbūt tam ir kāds sakars ar itāļu temperamentu? Katrā ziņā, man neizdevās sastapt nevienu depresijas nomāktu vietējo. Tieši otrādi.

Kas ir šis apelsīnam līdzīgais auglis? Liela daļa cilvēku nekad nav dzirdējuši par bergamoti, taču noteikti atpazīst tās saldo citrusu noti Earl Gray tējas aromātā.

Šis aromāts spēj gan uzlabot garastāvokli, gan nomierināt prātu. Tas palīdz mazināt depresiju, nemieru un stresu. Pozitīvi ietekmē smadzeņu darbību.

Bergamoti iesaka arī bezmiega, aknes, zarnu koliku, cistīta, rīkles iekaisuma, herpes infekcijas un vēl citos gadījumos. Ja vien tas ir uzticama ražotāja produkts, šo eļļu enerģijas uzņemšanai un profilaksei var lietot arī iekšķīgi, no rīta pilienu pievienojot ūdens glāzei.

Ja ir doma sauļoties Reggio (tur gan šobrīd vēl pavēss) vai tepat solārijā, tad gan jābūt uzmanīgiem – bergamotes ēteriskā eļļa paaugstina jutību pret saules starojumu, tā ir fototoksiska, tādēļ nelietojiet to uz ādas 12 stundas pirms plānotās atrašanās tiešajos saules staros!

Taču difuzēt telpā var droši pirms un pēc sauļošanās vai tās vietā. Lai Jūs ar savu mieru stresainajā ikdienā pārsteigtu apkārtējos, recepte difūzerim:

Emocionālā līdzsvara maisījums difūzerim

2 pilieni bergamotes ēteriskās eļļas
2 pilieni ģerānijas ēteriskās eļļas
2 pilieni jasmīna vai ilang-ilang ēteriskās eļļas

Tā nu bergamote ir kļuvusi par vienu no manām pēdējā laika iecienītākajām eļļām. Tā labi kombinējas ar lavandas, pačūlijas un laima ēteriskajām eļļām. Iedomājos, ka arī Jums iepatiksies!

Lai Jums enerģisks noskaņojums!