Ar ēteriskajām eļļām pret odiem

Tik silts mums šogad pavasaris… Būtu jau patīkami siltajos maija vakaros pasēdēt piemājas dārzā, ja vien cerībā uz vakariņām tūlīt apkārt nedžinkstētu milzīgs odu mākonis. Tas padara traku!

Vai zināt, kāpēc āda odu koduma vietā piesarkst un niez?

Odi apmaiņā pret asinīm atstāj mums nedaudz savu siekalu. Rodas iekaisuma reakcija, kas aktivizē imūnaizsardzību, un organisms izdala bioloģiski aktīvo vielu histamīnu. Tā nu rodas apsārtums un nieze.

Lai mazinātu ādas kairinājumu, izmēģiniet šo vienkāršo maisījumu, kas apvieno lavandas nomierinošās īpašības ar piparmētras atvēsinošo ietekmi:

Jums vajadzēs:

  • 2 tējkarotes frakcionētas kokosriekstu eļļas (vai jebkuru citu bāzes eļļu)
    10 pilienus lavandas ēteriskās eļļas
    10 pilienus piparmētras ēteriskās eļļas
    (vai abu šo eļļu vietā 15 – 20 pilienus doTERRA Purify eļļu maisījuma)

Iepildiet bāzes eļļu 10 ml pudelītē ar rullīti vai līdzvērtīgā trauciņā un piejauciet klāt ēteriskās eļļas. Pēc sakratīšanas uzziediet uz odu skartās ādas.

Bet, protams, vislabāk būtu nemaz neļaut odiem tikt mums klāt! Kā?

Varam ietērpties kā bitenieki. Varam izvairīties no dārza svētkiem krēslas stundās. Un varam arī izmantot augu spēku kukaiņu atbiedēšanai, kā jau to ir darījuši mūsu senči!

Tā nav tumsonība, jo arī mūsdienu zinātniskie pētījumi pierāda ēteriskajās eļļās esošo monoterpēnu un seskviterpēnu kombināciju efektivitāti. Varam ieteikt ciedra, kanēļa, krustnagliņas, ģerānijas, citronzāles, eikalipta, piparmētras, lavandas, bazilika, rozmarīna un timiāna ēteriskās eļļas, kā arī jau gatavo lietošanai TerraShield® maisījumu.

Lai efekts būtu iedarbīgāks un ēteriskās eļļas tik ātri neizgarotu, nepieciešams tās pirms izmantošanas uz ādas atšķaidīt ar kādu bāzes eļļu attiecībā vismaz 1:10.

Jūtīgas ādas īpašniekiem iesakām vispirms izmēģināt konkrēto ziedi uz elkoņa ādas. Ja nav apsārtuma un aromāts patīk, uz priekšu!

Un atceramies, ka ēteriskajām eļļām piemīt arī terapeitisks efekts!

Lai Jums patīkama vakara atpūta dārzā!

 

P.S. Ēteriskās eļļas caur ādu nokļūst mums asinsritē, tāpēc iesaku izmantot tikai kvalitatīvus produktus, ko var iegādāties šeit – https://www.mydoterra.com/veikals