Timiāns veselībai un skaistumam

Timiāns jeb parastais mārsils ir 15 — 40 cm augsts, mūžzaļš pundurkrūms, kas dabā atrodams Vidusjūras reģionā. Daudzi to pazīst kā ārstniecības augu un garšaugu, kurš esot pielietots medicīnā un balzamēšanā jau senās Ēģiptes laikos.

Viduslaikos timiānu esot dāmas devušas saviem bruņiniekiem pirms došanās uz cīņu, jo tika uzskatīts, ka tas piedod drosmi. Var jau tā būt, taču tvaika destilācijas gaitā no auga lapām iegūto timiāna ēterisko eļļu varam izmantot vēl daudziem citiem nolūkiem!

Matu augšanai

Timiāns uzlabo asinsriti galvas ādā un matu folikuliem piegādā spēcinošas barības vielas, veicinot veselīgu matu augšanu. Iemasējiet timiāna un kādas bāzes (kokosriekstu) eļļas maisījumu galvas ādā, lai mitrinātu to un barotu!
Matu augšanai un blaugznu iznīdēšanai varat pagatavot īpašu mikstūru, sajaucot pusglāzi ābolu sidra etiķa ar dažiem pilieniem timiāna ēteriskās eļļas un ēdamkaroti medus. Iesmidziniet vai iemasējiet to galvas ādā, pēc tam izskalojiet.

Sirds veselībai

Timiāna ēteriskā eļļa mazinās iekaisumus, kas izraisa sirds un asinsvadu slimību attīstību. Tā arī ļauj pareizi funkcionēt sirds vārstuļiem un atslābina vēnas, tādējādi samazinot asinsspiedienu un stiprinot sirdi.

Cīņai ar pūtītēm

Ja netiekat vaļā no pūtītēm (aknes), tad zināt, ka timiānam piemīt lieliskas antibakteriālās īpašības. Pētījumos konstatēts, ka timiāns ir pat efektīvāks par speciālajiem krēmiem.
Sajauciet nelielā traukā attiecībā 3:1 bāzes (kokosriekstu) eļļu ar timiāna ēterisko eļļu. Uzklājiet uz nakti maisījumu uz seju, lai cīnītos pret pūtītes izraisošajām baktērijām!

Mutes veselībai

Pateicoties savām antibakteriālajām un antiseptiskajām īpašībām, timiāns tiek pielietots kā mutes skalošanas līdzeklis. Regulāra lietojot, tas saglabās Jūsu mutes veselību un mazinās kariesa un smaganu iekaisums attīstības iespējas.

Cīņai ar sēnīti

Ja esat sportists vai vienkārši cilvēks, kam kājas bieži svīst, timiāna pretsēnīšu īpašības paglābs no sēnīšu slimībām. Pievienojiet dažus timiāna eļļas pilienus siltam ūdenī un peldiniet tajā savas kājas!

(Vairāk par timiāna ēterisko eļļu un tās pielietojumu lasiet šeit.)