Antibiotikas vai ēteriskās eļļas?

Tikko atgadās kāda ķibele ar veselību, dodamies pie ģimenes ārsta, lai tas izraksta sintētiskas antibiotikas. Jo stiprākas, jo labāk! Un ārsts labprāt tās arī izraksta.

Visu cieņu ārstiem, jo gadās, kad bez to palīdzības mums nu nekādi neiztikt, taču daudzi no tiem (jo īpaši Rietumos) mēdz noteikt plaša spektra antibiotiku kursu arī tajos 25% gadījumu, kad saslimšanu izraisījis vīruss, pret kuru antibiotikas nav radītas cīnīties principā.

Nauda samaksāta, zāles jāizdzer. Reti kurš aizdomājas, ka antibiotikas nobeidz imunitātei būtiskās baktērijas, to vietā ļaujot vairoties vīrusiem un sēnītēm. Iespējams, paiet pat gads, līdz beidzot atjaunojas normāla zarnu trakta mikroflora.

Kāpēc gan pēc iespējas neizvairīties no antibiotiku lietošanas, tās aizstājot ar 100% dabīgiem līdzekļiem, ja ir tādas iespējas?

Atsevišķas ēteriskās eļļas spēj būt tikpat iedarbīgas kā antibiotikas

Tās mēdz būt pat iedarbīgākas par antibiotikām, turklāt – neradot nekādus nevēlamus blakusefektus. Piemēram, pētījumos ar 20 dažādām baktērijām un sēnītēm ir pierādīta eikalipta, piparmētras un citronzāles ēterisko eļļu efektivitāte. Tās tiek galā pat ar tām baktērijām, kuras ir kļuvušas noturīgas pret zālēm, tāpēc pēdējos gados ēteriskās eļļas gūst pielietojumu daudzās slimnīcās.

Kāds medicīnas pētījums parādīja raudenes jeb oregano ēteriskās eļļas efektivitāti saskarē ar zarnu nūjiņām (E.coli), salmonellu, zeltaino stafilokoku un siena nūjiņām. Šī ēteriskā eļļa palīdz pat pret vēža šūnām un parazītiem. Varbūt ir vērts pievienot kādu pielienu ikvienai ēdienreizei?

Mēs mēdzam no rīta iekšķīgi lietot pa pilienam tējas koka un oregano ēterisko eļļu īpašā želejas kapsulā. Ceļojumos uz dienvidu zemēm vai saaukstēšanās riska periodā – 2 kapsulas dienā. Kurss – ne ilgāk par pāris nedēļām no vietas. Un, protams, jālieto tikai terapeitiskas kvalitātes eļļas!

Veselīgs uzturs un antibakteriālas ēteriskās eļļas – un būsiet veseli arvien!

One Reply to “Antibiotikas vai ēteriskās eļļas?”

  1. Žanna Laugale says: Atbildēt

    Ēteriskās eļļas nav gluži tas pats kas zāļu tējas.Īsti kvalitatīvās ir ļoti dārgas un ne vienkārši pieejamas.Un ar tām nedrīkst spēlēties uz dullo.Tikai ļoti zinot eļļu raksturu un saderību kombinācijās, atsevišķās situācijās to darbību varētu pielīdzināt antibiotiku darbībai.

Atbildēt