5 ēteriskās eļļas paģiru mazināšanai

Šis raksts, visdrīzāk, nav domāts tieši Jums, jo noteikti esat veselīga dzīvesveida piekritējs. Taču varbūt tieši tāpēc Jūsu mazāk apzinīgie draugi, kuri Vecgada vakarā bez šampanieša vai citiem alkoholiskajiem dzērieniem nebūs spējuši iztikt, vaicās Jums pēc rehabilitācijas padoma. Tad šis raksts varētu lieti noderēt!

Nu, ko… Ja ballīte tomēr ieilgst, pēc pamošanās jūtamas paģiras. Un tas ir labi, jo – Jūsu draugs vēl ir dzīvs, viņa organisms cīnās!

Tālāk jau viss loģiski. Sausums mutē nozīmē šķidruma trūkumu organismā, tātad bez ūdens nu nekā – jo vairāk tas tiks uzņemts, jo tiks ātrāk organisms attīrīsies.

Iesakiet dzert ūdeni! No rīta tas mēdz būt sevišķi garšīgs.

Starp citu, papildus ūdens iedzeršana pa vidu vīna glāzes pacelšanas vingrinājumiem mazinās atūdeņošanos un tai sekojošās galvassāpes nākamajā rītā. Vēl labāk, ja no rīta Jūsu draugam būs iespēja izmantot ēteriskās eļļas alkohola abstinences sindroma novēršanai. Top 5 eļļas šim nolūkam:

#1 Rozmarīna ēteriskā eļļa tonizēs smadzeņu darbību un mazinās galvassāpes.

#2 Lavandas ēteriskajai eļļai ir bezgala plašs pielietojums. Šajā gadījumā tā palīdzēs organismam ātrāk savest sevi kārtībā.

#3 Greipfrūta ēteriskā eļļa mazinās galvassāpes, turklāt tā bagātīgi satur C vitamīnu un antioksidantus imūnsistēmas uzlabošanai.

#4 Sandalkoka ēteriskā eļļa novērsīs iekaisumus, atslābinās nervu sistēmu un normalizēs asinsspiedienu.

#5 Piparmētru ēteriskā eļļa noderēs pret nelabu dūšu un mazinās muskuļu un galvassāpes.

Kad no rīta dzersiet ūdeni, kāpēc gan tam nepievienot tam pa pilienam piparmētru, apelsīna un citrona ēteriskās eļļas organisma ātrākai atjaunošanai? (Tas gan attiecas tikai uz tīrām terapeitiskās klases eļļām, kuras drīkst lietot iekšķīgi. Par tām lasiet citos mana bloga rakstos.)

Papildus var ar kādu no bāzes eļļām sajaukt pa dažiem pilieniem citrona, lavandas, fenheļa un sandalkoka ēteriskās eļļas un iemasēt sev kakla un aknu rajonā. Noderēs arī citas no Top 5 ēteriskajām eļļām.

Kas vēl palīdz? Kārtīga izgulēšanās, pastaiga mežā, medus, ingvera tēja, skābētu kāpostu suliņa, vieglas brokastis…

Tagad Jūs zināt, ko darīt. Kaut gan, šķiet, visiem labāk būtu atturēties no pārmērīgas alkoholisko dzērienu lietošanas, lai konkrētās receptes nemaz nekļūtu aktuālas… Lai patīkams nākamais rīts!

Starp citu, vai esat jau saņēmuši bezmaksas e-grāmatu “Ēteriskās eļļas iesācējiem”?