Kā ar ēteriskajām eļļām atmest smēķēšanu

Uzsākot atkal jaunu gadu, mēs izsakām visdažādākās apņemšanās. Noteikti arī Jūs esat ko apņēmušies beidzot paveikt.

Es šajā gadā apņemos turpināt izglītot par ēteriskajām eļļām, apņemos ierakstīt video lekcijas, aicināt Jūs uz saviem vebināriem un… jā, arī beidzot iemācīties ģitāras spēli.

Bet viena no pieaugušo populārākajām vēlmēm ir… (uzminiet nu!) – ATMEST SMĒĶĒŠANU.

Nu jau vairākas reizes ir ticis uzdots šāds jautājums: “Vai ar ēterisko eļļu palīdzību var atmest smēķēšanu?”

Atbilde ir apstiprinoša. Jā, var!

Kādā pētījumā (“Inhalation of vapor from black pepper extract reduces smoking withdrawal symptoms”) atklāts, ka melno piparu ēteriskās eļļas ieelpošana rada smēķēšanai līdzīgu sajūtu, tādējādi radikāli mazinot tieksmi aizdegt cigareti.

Eksperimentā piedalījās 20 smēķētāji. Brīdī, kad prasījās uzsmēķēt, tiem tika likts pāris minūtes ieelpot uz vates uzpilinātu melno piparu ēteriskās eļļas pilienu. Un brīnums notika. Bez cigaretes varēja iztikt!

Līdzīgs efekts panākams, difūzējot šo eļļu telpā.

Bet ko darīt, ja nu dikti gribas kaut ko iespraust mutē? Izmēģiniet šo vienkāršo recepti:

Mazā burciņā ielejiet 1 – 2 tējkarotes bāzes eļļas (piemēram, kokosriekstu frakcionēto), lai tā noklāj apakšu. Tad pievienojiet 15 melnā pipara pilienus un samaisiet. Ievietojiet burciņā koka zobu bakstāmos tā, lai to gali saeļļotos. Vāciņš ciet, un atstājiet to visu uz nakti, lai eļļa iesūcas.

Ja šķiet, ka nupat, nupatsavajadzēsies uzpīpēt, lieciet kociņus sev mutē!

Pēc izvēles varat pievienot klāt arī 15 pilienus kanēļa ēteriskās eļļas. Tā stiprinās imunitāti un palīdzēs atindēt organismu.

Ja, atmetot smēķēšanu, kļūstat nervozs, noderēs, piemēram, Forgive® ēterisko eļļu maisījuma svaigais aromāts. Ieelpojiet pa tiešo vai caur difūzeri.

Starp citu, melnā pipara ēteriskajai eļļai ir arī cits pielietojums.
Nu, protams, to var piejaukt zupai vai salātiem. Tā pazīstama ar savām antioksidanta īpašībām un spēju pasargāt no saaukstēšanās. Tā veicina asins cirkulāciju, vienīgi dēļ karstuma sajūtas ir lietojama uz ādas ar zināmu piesardzību.