Ēteriskās eļļas, ko ņemt līdzi ceļojumā

Draugi, vai varat iedomāties, ka dažādas ēteriskās eļļas ģimenē var tikt pielietotas vismaz 10 reizes dienā?

Neticējām, kamēr paši neizskaitījām…

Ja pirms tam izmantojām ierasto sadzīves ķīmiju, iegādājāmies bezrecepšu medikamentus, lietojām dažādus krēmus un odekolonus, tad pēdējā laikā daudz ko aizstājam ar ēterisko eļļu produktiem. Tā nu tās 10 reizes arī sanāk!

Tāpēc, kravājot koferus ceļojumam, vairs nepastāv jautājums “Vai eļļas ņemsim līdzi?“, bet gan – “Kuras eļļas šoreiz ņemam?“. Ēteriskās eļļas palīdz ātrāk adaptēties neierastā vidē ceļojuma laikā.

Tātad kuras pudelītes mēs liekam savā mazajā ceļojuma aptieciņā?

Tējas koka ēteriskā eļļa
Ar šo dabisko antibiotiķi varēs dezinficēt rokas, sajaucot ar alvejas želeju tūbiņā vai ūdeni aerosola pudelē. Tīrā veidā tā nomierinās ādu pēc kukaiņu kodumiem un pēc saules apdegumiem. Tā arī atbaidīs kaitinošos kukaiņus.

Citrona ēteriskā eļļa
No rīta būs vieglāk atmosties, izdzerot ūdens glāzi ar pievienotu eļļas pilienu. Citrons attīrīs organismu, mazinās temperatūru, palīdzēs pie nelabuma braucošā automašīnā vai uz kuģa. Ja lidojumā vai viesnīcas istabā gadīsies nepatīkami aromāti, citrons noderēs kā gaisa atsvaidzinātājs. Galu galā, to varēs arī pievienot vakara dzērienam!

Piparmētras ēteriskā eļļa
Piparmētra mazinās galvas sāpes un atvēsinās lielā karstumā. Tā arī uzlabos gremošanu un palīdzēs pret nelabumu transportā, ieelpojot vai ieziežot pilienu sev aiz ausīm.

Lavandas ēteriskā eļļa
Lavandai ir milzums pielietojumu, tāpēc, ja būtu jāizvēlas tikai viena, es ceļojumā ņemtu tieši šo. Tā mazinās niezi pēc kukaiņu kodumiem vai saskarsmes ar medūzām, atjaunos ādu pēc nobrāzumiem vai saules apdegumiem. Pāris nomierinošās lavandas pilieni uz spilvena uzlabos miegu gan pašai, gan ceļojumā pārāk satrauktajiem bērniem – reizēm mēdz būt grūti iemigt jaunā vietā. Ja nav lavandas, noderēs arī Serenity eļļu maisījums.

Protams, paķeram līdzi arī kādu bāzes eļļu līdz 100 ml tilpumam un DeepBlue krēmu gadījumam, ja pēc ilgstošas pastaigas nākošajā dienā jūtamas muskuļu sāpes.

Gan 5 ml, gan 15 ml eļļas pudelītes var droši ievietot lidmašīnas rokas bagāžā. Vienīgi nebūs nekāds smalkais tonis tās atvērt lidojuma laikā, jo vienmēr var gadīties kāds pasažieris, kuru tieši tāda smarža kaitinās. Tad jau labāk iepriekš iesmaržināt sev salvetes.

Jūs jautāsiet, vai lidostas rentgens ietekmēs eļļu kvalitāti? Zinātnieki izpētījuši, ka viss ir kārtībā! Bet, ja šaubāties, varat pieprasīt manuālu pārbaudi.

Ja ceļojam ar auto nakts laikā, iesmaržinām kokvilnas bumbiņu ar piparmētru un novietojam pie ventilācijas atveres. Ja tas miegs tomēr neatkāpjas, ieelpojam piparmētras vai apelsīna ēterisko eļļu pa tiešo no pudelītes.

Ceru, ka šī pieredze noderēs arī Jums. Lai Jums jauki ceļojumi!