Vai dōTERRA ēteriskās eļļas ir dabiskas

Pēdējā laikā bieži uzklausu jautājumu: vai dōTERRA ēteriskās eļļas ir dabiskas? Šis jautājums man patīk, jo tas ļauj paskaidrot, kāpēc šīs daudzu ģimeņu iecienītās eļļas faktiski ir pat labākas.

Tāpat kā Jums, arī man patīk viss dabiskais. Ja iespējams, pārtiku pērku no zināmām bioloģiskajām saimniecībām, kur nelieto pesticīdus. Tāpat cenšos samazināt toksisko vielu klātbūtni savās mājās, izvēloties dabisku sastāvdaļu šampūnus, dabiskus veļas mazgāšanas un mājas kopšanas līdzekļus.

Tāpēc, kad pirmo reizi iegādājos ēteriskās eļļas, man ļoti svarīgs bija to dabiskums. Taču nosaukums “organic” vēl nenozīmē, ka šīs eļļas ir arī terapeitiskas. Tās ir tikai dabiskas. Paskaidrošu.

Lai produkts tiktu klasificēts kā “organic” ar ECOCERT sertifikātu, tam jāsatur vismaz 95% dabiskas izcelsmes sastāvdaļu. Atlikušie 5% sastāvdaļu var būt sintezētas, taču tās nedrīkst būt sintētiskas smaržvielas vai konservanti.

Bet vai šāds dabiskais produkts ir labākais? Varbūt, taču tas ir tāpat kā ar bioloģiski sertificētu pārtiku. Labāk to iegādāties no nesertificēta, bet labi pazīstama zemnieka nekā no sertificētas, bet nepārbaudītas lielsaimniecības.

Visa dōTERRA produkcija iziet piecas dažādas pārbaudes, lai nodrošinātu to efektivitāti un tīrību:

  • gāzu hromatogrāfija
  • masspektrometrija
  • Furjē transformāciju infrasarkanā spektroskopija (FTIR)
  • mikrobioloģiskā pārbaude
  • organoleptiskā vērtēšana

Pārbaudes veic neatkarīgas laboratorijas dažādos ražošanas etapos – pēc augu selekcijas, pēc ražas novākšanas, pēc destilācijas, ražotnē un pie iepildīšanas pudelītēs. Tas viss nodrošina to, ka:

  • Ēteriskajām eļļām ir atbilstošs ķīmiskais sastāvs
  • Tajās nav smago metālu, piesārņojuma, pesticīdu vai ĢMO
  • Tajās nav baktēriju, sēnīšu vai citu kaitīgu organismu
  • Tās izskatās, smaržo un garšo tieši tā, kā paredzēts

Kompānija dōTERRA ir pat radījusi savu iekšējo kvalitātes standartu CPTG – latviski tas būtu “Sertificēta tīra terapeitiskā klase”. Kāds Jums no tā labums? Ražotājs garantē, ka katra eļļas pudelīte ir pārbaudīta tieši tik rūpīgi. Jūsu eļļas vienmēr būs efektīvas un maksimāli tīras.

Kā tad ar dabiskajām jeb “organic” eļļām? Dabisks vienkārši nozīmē to, ka bioloģiskajā audzēšanā nav izmantoti sintētiskie mēslošanas līdzekļi un pesticīdi. Faktiski arī no mājās puķupodā audzēta bazilika var iegūt organisku eļļu. Tā būs garšīga, un to varēs izmantot ēdiena pagatavošanai. Viss kārtībā. Taču tai būs pavisam neliela terapeitiskā vērtība.

Augu audzēšana, novākšana un ēterisko eļļu iegūšana ir gan māksla, gan zinātne. Bez bioloģiskās audzēšanas ir vēl daudz citu faktoru:

Kur un kā augs ir audzēts? Iedarbīgai eļļai ir nepieciešami īpaši klimatiskie apstākļi. Piemēram, lavanda Francijā tiek audzēta augstu kalnos. Labākais oregano tiek iegūts Turcijā, bet rožu eļļa – Bulgārijā. Puķupodā to nevar nodrošināt.

Kāda ir augsne un mitrums? Pārāk skāba vai sārmaina augsne var ļoti ietekmēt rezultātus.

Kad un kā augu izejmateriāli ir savākti? Vai augs bijis pietiekami nobriedis? Ja Jums tas interesē, iesaku izlasīt rakstu Journal of Medicinal Plants Research, kurā izskaidrots, kā vides faktori ietekmē melisas ēteriskās eļļas sastāvu.

Kā augi tiek apstrādāti? Vai tiek nodrošināta pareizā destilācijas temperatūra?

Vai iegūtajām eļļām tiek pievienotas kādas bāzes eļļas, lai tās padarītu lētākas? Jebkuras ECOCERT sertificētās eļļas var saturēt dabiskas bāzes eļļas. Eļļa vairs nebūs tīra, lai gan skaitīsies organiska.

Pēdējo gadu laikā esmu personiski pētījusi daudz informācijas par ēteriskajām eļļām. Mani uzrunā fakts, ka dōTERRA ar savām augstākās kvalitātes eļļām patiešām vēlas izmainīt veselības aprūpes sistēmu. Tā tic ēterisko eļļu iespējām mainīt mūsu dzīves.

Turklāt dōTERRA arī cenšas maksāt taisnīgu atalgojumu vietējiem lauksaimniekiem, kā arī cenšas uzlabot viņu dzīves apstākļus, lai kvalitāte tiktu nodrošināta ilgtermiņā.

Ja vēlamies kvalitāti, par to ir jābalso ar mūsu maciņiem. Tāpēc mēs nemeklējam zemāko cenu lielveikalos, bet atbalstam ražotājus, kuriem ir svarīgas tādas pat vērtības kā mums. Ir gan arī vēl citi ražotāji, taču mēs jau daudzus gadus pa’rsvarā gadījumu izvēlamies tieši dōTERRA ēteriskās eļļas.

Jā, starp citu, tās ir vienas no nedaudzajām, kuras ir paredzētas un pieļaujamas iekšķīgai lietošanai.

Vai dōTERRA eļļas ir organiskas? Ja godīgi, tās ir daudz vērtīgākas par organiskajām.


Ja Jums ir interese pārbaudīt šā ražotāja eļļu kvalitāti, iesaku bez kādiem pienākumiem vai saistībām pašiem reģistrēties tā e-veikalā šeit.