Universālā tējas koka ēteriskā eļļa

Tējas koka (latīniski – Melaleuca alternifolia) ēteriskajā eļļā esot turpat vai 100 dažādi organiskie savienojumi, attiecīgi tai pielietojumu ir milzīgi daudz.

Šķiet, pirmie, kas ievēroja tējas koka īpašības, bija Austrālijas pamatiedzīvotāji, kuri iesnu gadījumā ieelpoja saburzītu lapu aromātu un atvēsinājās, pieliekot lapas ādai. Angļu kolonisti, kas Austrālijā ieradās vēlāk, centās lapas novārīt tējai, tāpēc nu arī tāds ar tēju saistīts nosaukums.

Vislabāk šī ēteriskā eļļa pazīstama dēļ savām attīrošajām īpašībām – tas attiecas gan uz ādu un nagiem, gan uz mājas tīrīšanu.

Šī ir tā ēteriskā eļļa, kas man vienmēr līdzi somiņā. Vai Jums arī?

Tējas koka eļļu izmantoju kā vienu no aromātiem difūzerī. To pievienoju vannai, krēmiem un šampūniem, pievienoju telpu tīrīšanas šķidrumiem – piemēram, uz litru ūdens 150 ml etiķa un 10 pilieni eļļas. To var piešaut klāt masāžas eļļai.

Pašlaik vasarā ar šo ēterisko eļļu atvairu kukaiņus, uzsmērēju uz ādas pēc odu kodumiem (var arī bites dzēlumam). Var dziedēt iekaisumus, apdegumus, iegriezumus. Tikai, lai pārliecinātos, ka Jums nav pret to alerģija, sākumā iesaku ieziest nelielu daudzumu sev kaut kur rokas iekšpusē.

Tējas koka ēteriskā eļļa palīdz pret blaugznām un nostiprina matus.

Tai piemīt antibakteriālas, antiseptiskas, pretvīrusu, pretiekaisuma, pretiekaisuma, sāpes mazinošas un imunitāti stiprinošas īpašības, tāpēc to iesaka, piemēram, pūtīšu, herpes, ekzēmas, dermatīta un psoriāzes gadījumos.

Kā jau minēju aborigēnu gadījumu, tējas koks palīdz ātrāk atbrīvoties no klepus, astmas un pat tuberkulozes.

Vai to var lietot iekšķīgi?
Jā, ja vien Jums ir pieejams kvalitatīvs terapeitiskās klases produkts, varat 1 – 2 pilienus eļļas pievienot glāzei ūdens vai citronu dzēriena, lai palielinātu savu imunitāti. Vai arī varat pievienot kādu pilienu savam mutes skalošanas līdzeklim.

Lai Jūsu nagi izskatītos un arī būtu veseli, uzsmērējiet uz tiem eļļas pili. Nagu sēnīte būs prom drīz vien!