Gaisa atsvaidzinātājs ar ēteriskajām eļļām

Viena no vienkāršākajām lietām, ko pati mēdzu pagatavot mājās, ir gaisa atsvaidzinātājs. Es neesmu fans veikalos nopērkamajiem jau gatavajiem produktiem, jo to smarža man šķiet pārāk sintētiska un uzmācīga, tādēļ arī šos atsvaidzinātājus labprātāk gatavoju pati.

Viens no veidiem, kā pagatavot gaisa aromatizētājus, ir spirta vai degvīna izmantošana. Tad šis aromāts ir noturīgāks un intensīvāks, un tā sastāvā ir nepieciešams mazāks ēterisko eļļu daudzums. Tomēr man šis veids ne īpaši patīk, jo alkohols, manuprāt, tomēr nedaudz nodara pāri ēteriskajām eļļām, tādēļ es izmantoju tikai destilētu ūdeni un aromātiskās esences. ? Turklāt šajā gadījumā to var izmantot arī uz ādas kā ķermeņa atsvaidzinātāju.

Kā to pagatavot? Iepilina tumša stikla pudelītē 30 pilienu ēteriskās eļļas vai to maisījumu, pievieno 30 ml destilēta ūdens – un atsvaidzinātājs gatavs! Pirms katras lietošanas reizes pudelīti kārtīgi sakrata, lai ūdens un eļļa sajauktos. Ja aromāts nav pietiekami spēcīgs, pievieno vēl 2 -3 pilienus ēteriskās eļļas.

Svētku noskaņas ?radīšanai noderēs šāds aromātu kokteilis:

18 pilieni saldais apelsīns;
6 pilieni ilangilangs;
3 pilieni citrons;
3 pilieni kanēlis.


Vēlaties kaut ko enerģiskāku? ?

18 pilieni citrona;
8 pilieni rozmarīna;
4 pilieni piparmētras.

Vai esat gatavi izmēģināt tualetes atsvaidzinātāju, kura sastāvā ir ēteriskās eļļas? Tam ir nedaudz neierastāks pielietojums, taču tas lieliski pilda savas funkcijas. Patiesībā jau šādā līdzīga veidā var pagatavot jebkuru gaisa aromatizētāju, vienīgi ir jāsakombinē sev vēlamais vai situācijai atbilstošākais aromāts. ?

Šo gaisa atsvaidzinātāju lieto nevis pēc tam, kad jau ir radusies vajadzība pēc tā, bet tieši pirms! Varbūt neērtības sagādās ierasto darbību secības maiņa, taču sagaidāmais efekts ir brīnišķīgs. ?  Tātad – šo atsvaidzinātāju izsmidzina uz ūdens virsmas tieši tualetes podā uzreiz, kad atver poda vāku un tikai pēc tam veic šim mērķim paredzētās darbības. ?

Kā tas darbojas? Šādi izsmidzinātas ēteriskās eļļas uz ūdens virsmas veido plānu plēvīti, kas aiztur degunam netīkamos aromātus.

? Gatavi? Aiziet!

Tumšā stikla pudelē iepilina:
20 pilienus citronzāles ēteriskās eļļas;
20 pilienus bergamotes ēteriskās eļļas;
20 pilienus citrona ēteriskās eļļas.

Sajauc visas sastāvdaļas, pievieno 60 ml destilēta ūdens. Un viss gatavs!
Pirms katras lietošanas reizes pudelīti kārtīgi sakrata.

Protams, aromātu var personalizēt pēc sirds patikas – citronzāle kopā ar piparmētru vai apelsīns kopā ar lavandu.

Noderēja? Varbūt vēlaties kādu recepti citiem dzīves gadījumiem, piemēram, ja nenāk miegs vai kaut ko, kas piemērots romantiskas noskaņas radīšanai utt.? Droši rakstiet man e-vēstules no ❤️!