Kā izvēlēties ēterisko eļļu kompozīciju

Kā jau zināt, ēteriskās eļļas prasmīgās rokās ir lielisks instruments, kas spēj uzlabot ne vien cilvēka fizisko veselību, bet arī garīgo un emocionālo labsajūtu. ?

Ēteriskās eļļas iegūst plašāku iedarbības spektru un efektivitāti, radot sinerģiju, ja tiek veidoti to maisījumi. Kā lai izvēlas, kuras būs tās īstās?

Izvēloties ēteriskās eļļas kādas konkrētas situācijas atrisināšanai, tiek izmantotas 3 galvenās dziedināšanas pieejas – fizioloģiskā, mentālā un holistiskā.

⚜ Fizioloģiskā pieeja balstās uz ēterisko eļļu terapeitiskajām īpašībām (antiseptiskas, antibakteriālas, antivirālas utt.) atkarībā no to ķīmiskajā sastāvā dominējošajām vielām (monoterpēni, aldehīdi, esteri, spirti utt.). Te ir svarīga terapeitiskā aktivitāte, nevis aromāta pievilcība. Šo pieeju izmanto gadījumos, kad svarīga ir ēterisko eļļu fizioloģiskā iedarbība uz organisma sistēmām, iniciējot tajā ķīmiskas izmaiņas.

Piemēram, elpceļu saslimšanas vai pazeminātas imunitātes gadījumā var veidot maisījumu no eikalipta, rozmarīna, timiāna un piparmētras ēteriskajām eļļām.

⚜Tomēr, ja ir jātiek galā, piemēram, ar kādām emocionāla rakstura problēmām vai ir nepieciešama garīga izaugsme, tiek izmantota mentālā pieeja, kur uzsvars tiek likts tieši uz ēterisko eļļu aromātu un to psiholoģisko iedarbību (nomierinoša, pacilājoša, sazemējoša utt.). Šādi tiek uzlabota emocionālā labsajūta, kas ir pamats cilvēka dzīves kvalitātei.

Piemēram, lai samazinātu stresa līmeni vai trauksmi, paaugstinātu savu pašvērtību, var veidot maisījumu no vīraka, rozes un vetivera ēteriskajām eļļām.

⚜Tomēr bieži vien ēteriskās eļļas pielieto, vienlaikus rūpējoties un uzlabojot gan fizisko, gan mentālo, gan garīgo veselību kopumā. Šinī gadījumā izmanto holistisko pieeju, kad svarīgs ir gan patīkams aromāts, gan terapeitiskā iedarbība.

Piemēram, pārmērīga stresa radīta muskuļu sasprindzinājuma kakla un plecu rajonā mazināšanai var veidot kompozīciju no melnā pipara, greipfrūta, muskatsalvijas un piparmētru ēteriskajām eļļām, pieņemot, ka to aromāti lietotājam ir patīkami. Šīs eļļas iedarbosies nomierinoši gan mazinot stresu, gan muskuļu sasprindzinājumu un sāpes.

Kādu pieeju izmantojat Jūs? Gaidīšu atsauksmes!
https://www.facebook.com/aromterapijalv/reviews