Ēterisko eļļu tvaika inhalācija

Turpinām tēmu par inhalācijām. Šodien – par tvaika inhalācijām, kuru laikā tiek ieelpoti tvaiki, ko rada karsts ūdens. 


Šādi ieelpots siltais / karstais tvaiks silda, mitrina un atbrīvo augšējos elpceļus. Lai pastiprinātu procedūras terapeitisko iedarbību, ūdenim klāt pievieno ēteriskās eļļas.

Šādu inhalāciju rezultātā palielinās gļotādas sekrēcija, kā arī tiek veicināta gļotu atdalīšanās un izvadīšana no iekaisušajiem elpceļiem (šņaucot degunu, šķaudot vai klepojot), tādējādi, tvaikam atslābinot augšējo elpceļu muskuļus, tiek mazināta arī klepošanas intensitāte.

Tvaika inhalācijas rezultātā ieelpotās ēteriskās eļļas caur gļotādu nonāk arī asinīs, mazinot saaukstēšanās simptomus.

Šādas inhalācijas, kad tiek ieelpots karsts un mitrs gaiss, lieliski iedarbojas augšējo elpceļu gļotādas iekaisuma un pietūkuma gadījumos.


Tvaika inhalācijas neveic, ja ir:

angīna;
elpošanas nepietiekamība;
paaugstināta ķermeņa temperatūra (virs 37.5* C);
sirds un asinsvadu slimības;
bieža deguna asiņošana


Tvaika inhalāciju veikšana

Uzvāra puslitru ūdens un aptuveni 5 minūtes atstāj to atdzesēties, lai nav par karstu. Pēc tam pievieno sagatavotajam ūdenim 2 – 5 pilienus ēteriskās eļļas, noliecas pār trauku un 3 līdz 5 minūtes ieelpo tvaikus (bērniem šādas inhalācijas veic ne ilgāk par 1 minūti, bērniem līdz gada vecumam šādas inhalācijas nav ieteicamas). Ja vēlas pastiprināt efektu, pārklāj pār galvu dvieli.

Šādu procedūru var veikt 3 – 4 reizes dienā. Ja inhalācijas paredzētas, lai ārstētu iesnas, ieelpu un izelpu veic caur degunu. Sāpoša kakla vai klepus gadījumā ieelpa un izelpa tiek veikta caur muti.

Protams, jebkurā saslimšanas gadījumā vienmēr vispirms konsultējieties ar savu ārstējošo ārstu!!!

Lai Jums lieliska oma un stipra veselība!